Talentovaná mladá herečka

Malvína Pachlová je talentovaná mladá herečka. Nejvíce diváků si ji spojuje s televizním seriálem Ulice, kde má roli barmanky. Televizní diváci ji ale mohli vidět i v dalších seriálech jako jsou Trapasy, Comeback, Cukrárna nebo Cesty domů. Kromě toho se představila i ve dvou muzikálech – Gypsy a Fantom Morrisvillu – a také v několika divadelních rolích.

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image

Divadlo vás provází už od malička. Vaše maminka je ředitelkou Branického divadla, tatínek učí akrobacii na hereckých školách. Bylo od začátku jasné, že budete herečkou?

Když jsem byla malá, tak to tak jasné nebylo, nicméně divadelní prostředí jsem milovala. Když mi totiž skončilo vyučování ve škole, chodila jsem za maminkou do divadla, a čekala, až půjde domů. Často jsem si hrála na jevišti i v hledišti. V divadelním prostředí jsem tedy v podstatě vyrostla. Zkoušela jsem ale i další aktivity – různé sporty nebo třeba hru na kytaru či klavír.

Yoga Tablet

image Yoga Tablet disponuje 3 režimy použití a výdrží baterie na jedno nabití až 18 hodin.

Kdy se tedy definitivně ukázalo, že se budete věnovat herectví?

Zlom přišel přibližně v osmé nebo deváté třídě. Tehdy jsem začala vnímat, že se mi herectví líbí i jako profese, nejen jako koníček. Na konzervatoři jsem si pak sice uvědomila, že jiné povolání bych dělat asi mohla, ale zároveň jsem cítila, že mě herectví baví a že bych u divadla chtěla zůstat.

Co je na hereckém povolání nejtěžší? Je to například fakt, že musíte naučit text nazpaměť?

Co je vyloženě nejtěžší, se říct nedá. Text je samozřejmě těžké se naučit, obzvlášť když je ve verších nebo pokud hraji ve více představeních najednou. Nestačí ale jen umět text. Celá role musí vypadat přirozeně a jako herečka musím zároveň vystihnout určité emoce. Všechno patří ke všemu.

Jak se vy osobně učíte texty? Máte na to nějaký zvláštní postup?

Žádný zvláštní postup nemám, člověk si prostě musí opakovat ty pasáže pořád dokola. Občas mi ale pomáhá přítel, který mi nahrazuje druhou roli, abych si zapamatovala, kdy mám mluvit já. Naštěstí se mi nestává, že by se mi moje postavy z různých představení pomíchaly.

Takže s sebou nosíte spoustu papírů a ve volných chvílích si opakujete jednotlivé výstupy?

V divadle obvykle všichni opravdu používají tištěné texty, do kterých mohou psát. Já ale často jezdím na zájezdní představení a tak mám kromě toho dost scénářů i v elektronické podobě. Díky tomu s sebou nemusím vozit tlusté desky s papíry, ale mohu se učit i na tabletu. Nedávno jsem si koupila Lenovo yoga tablet 8 a ten má velkou výhodu například i v tom, že vydrží dlouho bez dobíjení.

Vy jste hrála v divadelních hrách, muzikálech i v televizních seriálech. Co máte raději, televizní kameru nebo divadelní jeviště?

Mám ráda obojí, nicméně každé úplně jinak, protože jde o úplně odlišné hraní. Na divadle se může více věci přehnat, mohou se víc stylizovat. Divadlo to prostě unese, zatímco kamera to neunese. Tam je potřeba být víc civilní.

Chystáte se i na roli ve filmu. Berete to jako další stupeň ve vaší herecké kariéře?

Je to opět něco úplně jiného. Ve filmu je totiž na rozdíl od televize ukončená dějová linka. V televizních seriálech není takový vývoj postavy. Často točím další díly, aniž bych věděla, jak se moje postava bude vyvíjet dál. Ve filmu herec předem ví, jak jeho postava myslí a jedná, protože má celý scénář a vidí ten vývoj.

Máte nějaký vysněný cíl herecký cíl? Nějakou metu, které byste chtěla dosáhnout?

Já bych prostě chtěla mít příležitost být na jevišti. Mým cílem je to povolání dělat dobře, zlepšovat se a zároveň zůstat soudná. Důležité je, abych pořád měla nějakou zpětnou vazbu a nějak se vyvíjela.

Jak tu zpětnou vazbu od diváků vnímáte? Berete to jako hodnocení vaší práce?

Zatím jsem nedostala žádný extra negativní dopis nebo e-mail. Spíše jsou to milé a pozitivní reakce. Takové mě vždy potěší, na druhou stranu to není tak, že bych z toho byla nějaká namyšlená a neovlivňuje mě to v přístupu k mojí práci.

Komunikujete nějak s fanoušky a diváky? Používáte například sociální sítě?

S diváky komunikuji, snažím se odpovídat na dopisy, pošlu podpis a fotku, když o ně lidé požádají, poděkuji za milé e-maily. Přes sociální sítě také občas rozesíláme různé pozvánky na naše představení a zveme tak svoje přátele. Divadla v současnosti nemohou ignorovat komunikaci přes sociální sítě. Diváky je potřeba oslovit všemi možnými způsoby.

Nebojíte se narušení soukromí? Známé osobnosti s tím mají někdy problémy…

Je pravda, že na Facebooku mi občas chodí žádosti o přátelství od cizích lidí. Vždy je slušně odmítnu s tím, že jde o čistě soukromý profil pro komunikaci s přáteli. S lidmi které neznám osobně, komunikuji výhradně prostřednictvím zpráv a nepouštím je k osobním informacím. V tom jsem trochu nedůvěřivá.

Rozbalit celý rozhovor

Jaký máte v této souvislosti vztah k bulvárním médiím? Někteří herci nebo i celebrity obecně se jejich prostřednictvím zviditelňují, jiní vedou soudní spory a stěžují si právě na zásahy do soukromí…

Já bulvár nijak neřeším, aktivně s ním nepracuji. Musím zaťukat, že zatím se o mě v bulváru neobjevilo nic tak hrozného, abych to musela nějak zvlášť prožívat. Nechystám ani žádnou plastickou operaci, na kterou bych mohla někoho pozvat (smích). Samozřejmě se mi ale nelíbí, když kdokoli zasahuje člověku do soukromí proti jeho vůli.

Jakou z vašich dosavadních rolí jste měla nejraději?

Pro mě bylo velmi srdcové představení Gypsy. To byl muzikál v Plzni, na který ráda vzpomínám možná i díky tomu, že to byla taková první opravdu veliká příležitost, kterou jsem dostala. Navíc šlo o krásný muzikál. Poprvé jsem zpívala s živým orchestrem a ta role byla nádherná. Šlo o něžnou dívku, která měla navíc jako postava určitý vývoj.

Jsou nějaké postavy, které jsou pro vás typické, které hrajete často?

Já doufám, že ne, ale část z těch mých rolí je taková vyzývavá. To je společný prvek. Ale to je jen jedna z charakteristik. Pak se tam také objevují nějaké naivky (smích). Ale moje role obecně naštěstí nejsou stejné, což je dobré.

Vzhledem k vašemu mládí často hrajete se zkušenějšími herci. Učíte se od nich?

Jistě, učím se od zkušenějších. To je přirozené. Probíhá to úplně normálně. Po čase si všichni začneme tykat, samozřejmě až na některé významné herecké osobnosti. Jsou chvíle, kdy sedím v portále, dívám se na jeviště, jak někdo hraje, a říkám si: „To je opravdu dobrý výkon.“

Dostáváte od zkušených herců nějaké rady?

Ano, to určitě. Občas přijdou a řeknou mi, na co si mám dát pozor. To samé ale dělá i režisér. Pro herce je to důležité, protože člověk si spoustu věcí sám neuvědomí. Tak to ale funguje i v jiných povoláních.

Díváte se pro inspiraci také na záznamy divadelních představení?

Na záznamy divadelních představení se dívám ráda, ale nedělám to pro inspiraci. Ještě jsem si nepustila záznam proto, abych viděla, jak někdo v minulosti zahrál roli, kterou mám nyní hrát já. Divadelní představení mě prostě baví, proto se na ně dívám.

Máte nějaký herecký vzor?

Těžko říct. Já mám spoustu lidí, kterých si vážím a od kterých bych se chtěla učit. Z každého z nich bych chtěla mít něco. Pořád bych ale chtěla být sama sebou a nekopírovat něčí herectví.

Vraťme se k divadlu a k televizi. Máte nějakou zpětnou vazbu od diváků? Ať už třeba přímo při hraní z hlediště nebo i zpětně prostřednictvím dopisů a e-mailů.

Tak například v divadle, když hrajeme komedii, tak si někdy s kolegy o přestávce říkáme, že se diváci smějí, že je to asi baví. Jindy, když publikum tolik nereaguje, si klademe otázku, jestli něco neděláme špatně. Člověk se tím ale nesmí nechat ovlivnit. Někteří lidé se prostě jen stydí smát víc nahlas. Diváci mi občas i píšou. Hlavně díky seriálu jsem dostala několik dopisů a e-mailů.


Dominik Nekolný
image

DoporučujeThinkPad X1 Carbon

image
Martin Macík
image

DoporučujeThinkPad T440p

image
Ondřej Synek
image

DoporučujeIdeaPad Yoga 13

image
Dušan Kožíšek
image

DoporučujeThinkPad X1 Carbon

image
Beáta Kaňoková
image

DoporučujeIdeaPad Yoga 13

image
Malvína Pachlová
image

DoporučujeYoga Tablet

image
Radek Jaroš
image

DoporučujeThinkPad řady X

image
Heřman Volf
image

DoporučujeThinkPad řady S

image
David Paškevič
image

DoporučujeYoga Tablet

image
David Hodas
image

DoporučujeThinkPad X1 Carbon

image
Jakub Geltner
image

DoporučujeThinkVision LT3053p

image
Ina T.
image

DoporučujeLenovo S90

image
Martin Sládeček
image

DoporučujeLenovo S6000

image
Nela Riessová
image

DoporučujeLenovo MIIX

image
Klára Šípková
image

DoporučujeAll-in-One PC Lenovo B550

image
Angelo Purgert
image

DoporučujeLenovo VIBE Shot

image